Právě si prohlížíte Designing a small bathroom: tricks for making it look bigger

Designing a small bathroom: tricks for making it look bigger

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNews CZ

Vylepšete si svou koupelnu kameninovými obklady, díky kterým se její prostor zvětší

Podle některých designérů není žádný prostor příliš malý na vytvoření koupelny. Důmyslným vyčleněním prostoru v půdorysu bytu tak můžete najít místo pro jakékoliv koupelnové zařízení při respektování minimálních vzdáleností potřebných k zajištění jeho snadného a zcela bezpečného použití.

Trik spočívá v nekonvenčním vnímání prostoru, kdy přetváříte zdánlivě nepoužité prostory a výklenky na vzrušující inovativní designové příležitosti s novým využitím.

Po definování prostorové dispozice vašeho malého „koupelnového ráje“ je třeba najít estetické a stylistické pojítko mezi různými prvky, jako je například přirozené světlo. Především je žádoucí pracovat s klíčovým faktorem, což je kontext začlenění koupelny v rámci celého prostoru ať už jde o moderní městský byt, vzdušnou a světlou chatu nebo rodinný dům obývaný velkou rodinou. Tento kontext musí být strukturovaný tak, aby každému prostoru zaručil dokonalou funkčnost.

Společnost Ragno za účelem dosažení cíle v oblasti vylepšování koupelen nabízí nekonečné možnosti kompozic, které lze vytvořit kombinací porcelánové kameniny nebo keramických prvků s různými inspiracemi. Nechte se inspirovat například: cementovými dlaždicemi v kolekci Contrasti, malými nedokonale dokonalými formáty kolekce Look a Mélange s jejich sytými a výraznými barvami, mozaikami a trojrozměrnými dekoracemi v kameni s mramorovým efektem kolekce Bistrot, dlažbou s kamenným efektem Realstone Navigli nebo mírně nostalgickým charakterem kolekce keramických obkladů Cocciopesto a Resina s jejich bohatými pastelovými odstíny.

Nejpopulárnějším způsobem, jak působivě vizuálně zvětšit velikost malé koupelny, je vybudování sprchového koutu ve výklenku, jehož základnu nebo celou plochu lze zakrýt barvou, dekorem nebo výraznou strukturou.

Dalším středobodem vzhledu koupelny je část stěny, kterou zabírá umyvadlo. Tato část, i když v malém měřítku, ideálně vynikne díky působivé kombinaci obkladů, koupelnových armatur, nábytku a doplňků.

A konečně, pokud chcete dát stěnám a stropu neutrální charakter, můžete pracovat na podlaze s využitím malých dekorů, opakovaných po celé ploše tak, aby vytvořily koberec, čímž zdůrazníte prvky stěn a vytvoříte vizuální kontrast.