Společnost Azzurra byla založena v roce 1985 ve městě Civita Castellana. Od samého počátku se Azzurra osvědčila jako spolehlivý výrobce sanitární keramiky, jehož firemní kulturu charakterizuje láska a vášeň pro materiály a formy, inovativní výzkumy, řemeslnost, zkušenosti vycházející ze 30-leté tradice v keramickém odvětví, ale také progresivní schopnost předvídat aktuální trendy v oboru a reagovat na potřeby zákazníků s cílem zlepšování kvality života.

Současná podniková struktura, kterou tvoří čtyři rodiny, sahá až do roku 1991. Dnes má společnost zhruba 120 zaměstnanců a rozkládá se na ploše přibližně 30 000 m2. Ročně vyprodukuje zhruba 300 000 výrobků distribuovaných v Itálii a vyvážených do celého světa.

V roce 2007 se Azzurra spojila se společností Angeletti Ruzza Design, která převzala umělecké vedení společnosti s cílem vytvořit tým profesionálů, kteří by změnili image Azzurry a současně rozšířili její výrobu. Tento krok vyústil v novou identitu: Azzurra Riscopri la Purezza (Azzurra Rediscover Purity). Široká a pestrá škála produktů od klasických až po moderní prestižní designy činí z Azzurry opravdu všestrannou společnost v oblasti sanitární keramiky. 

Jako důkaz svého směřování ke zvyšování kvality materiálů, technologických inovací a komunikace získala Azzurra tyto významná mezinárodní ocenění:

  • IF PRODUCT DESIGN AWARD 2009
  • DESIGN PLUS 2009, 2011
  • RED DOT AWARD COMMUNICATION DESIGN 2009
  • Dvakrát GOOD DESIGN AWARDS 2009
  • ADI INDEX 2010
  • Trojnásobná nominace na DESIGNPREIS 2011
  • Čestné uznání COMPASSO D’ORO 2011

V roce 2010 přichází Azzurra s projektem na úsporu vody, aby zajistila neustálý rozvoj a postavila se výzvě budování environmentálně udržitelné budoucnosti. S tímto projektem se Azzurra stala první společností na světě, která vytvořila sanitární keramiku, která je schopná spláchnout neuvěřitelně malým množství vody – pouhými 2,7 litru ve srovnání se standardními 9 litry. Azzurra v současné době aplikuje projekt „Úspora vody“ na všechny své kolekce a vytváří sanitární keramiku, která spotřebuje pouze 3 litry vody.

KOLEKCE SANITÁRNÍ KERAMIKY AZZURRA

Modulární systém, který je multifunkční a praktický – vybavený poličkami a úložnými prostory, zrcadlem a praktickým kontejnerem na kolečkách.

Tato kolekce je inspirována čistotou severského designu. Je složena z podlahových a nástěnných sanitárních zařízení, různých modelů umyvadla, WC a elegantní samostatné vany.

Navrženo Laudani&Romanelli. Určitě vzdáleno geometrické přísnosti současných sanitárních zařízení, je zdobeno křivolakými úchyty, jemnými zužujícími se tvary a propracovanými detaily hran zaoblených na břit.

Série inspirovaná pohodlím – široké a štědré linie. Široký výběr umyvadel, dostupných v různých velikostech, aby umožnily mnohostranné prostorové a distribuční konfigurace.

Keramická deska s integrovaným umyvadlem, která umožňuje vytvoření individuálních řešení jak co do velikosti, tak do povrchové úpravy.

Jednoduchý systém, který je navržen tak, aby se přizpůsobil základním liniím současné koupelnového nábytku. Existuje šest velikostí, dostupných s jedním nebo dvojitým umyvadlem.

Keramická sprchová vanička s vyvýšeným okrajem, která díky trojrozměrnému grafickému vzoru plní estetickou a protiskluzovou funkci. Existuje devět variant velikostí pro výšku 4 cm.

Cut

Umyvadlová mísa, která plně interpretuje filozofii Azzurra. Unikátní keramický povrch, k dispozici ve formátech uvedených v katalogu, a navíc v přizpůsobitelné verzi pomocí ortogonálních nebo diagonálních řezů.

Série je inspirována současnými koncepty praktičnosti, funkčnosti a přizpůsobivosti. Navrhuje se jako střídmá kolekce, složená z podlahového WC a bidetu, a navíc a

Tato série je inspirována současnými koncepty praktičnosti, funkčnosti a přizpůsobivosti. Je navržena jako střídmá kolekce, skládající se z podlahového WC a bidetu, plus a

Tato kolekce odhaluje jasnou estetickou matici, založenou v tomto konkrétním případě na přepracování geometrického tvaru kužele. Všechny umyvadlové mísy mají sochařský charakter s okamžitým působením.

Podlahová umyvadlová mísa z terakoty navržená studiem Angeletti Ruzza Design. Jedná se o poctu starobylému materiálu, který evokuje rituály spojené s tématem kalichu nebo amfory.

Poličky, zásuvky, držáky na ručníky s průmyslovou inspirací navržené společností StorageAssociati. Směs dřeva, železa a keramiky.

Osobní interpretace Daniela Libeskinda se blíží k myšlence sochařství, vyjádřené prostřednictvím přepracování principů neoklasicistní estetiky.

Série, navržená architektkou Marisou Grifone s klasickým designem inspirovaným minulostí. Nadčasové linie a pohodlné proporce.

Skutečně jedinečné kusy povrchových umyvadel se širokou škálou tvarů a stylů.

Kolekce kohoutků a armatur s designem navrženým Angeletti Ruzza Design. Jedná se o doplněk k naší značce. Tuto kolekci lze kombinovat se všemi sériemi Azzurra.

Kolekce polic, kterou lze přizbůsobit vašim požadavkům. Keramické police, které se vyznačují sníženou tloušťkou – pouhých 2 cm a rafinovanými chromatickými změnami, lze je podle potřeby řezat.

Kolekce inspirována tvarem kmene a navržená Giovanni Levantim. Unikátní kus, který díky menšímu rozměru mycí plochy a větším rozměrům svislé plochy dosahuje efektu kmene stromu.

Série, která interpretuje moderní koupelnu s osobitým stylem. Navrženo duem Angeletti Ruzza Design, inspirováno tekutými formami, které oživují objekty a dodávají jim harmoničnost a funkčnost.

Jak sám název napovídá, jedná se o kolekci, která se hodí k uspokojení požadavků pestré a široké veřejnosti. Obzvláště díky svému designu, který je jednoduchý, ale ne anonymní.

Kolekce, ve které je evokována příď lodi, řada sanitárního zařízení a umyvadel s dynamickým a bezprecedentním designem navrženým Marcem Zitem.

Čtvercové linie, minimální obvodová hrana a tloušťka 3,5 cm jsou parametry, které odlišují tuto sérii od ostatních. Sprchová vanička je vyrobená z jedné části, tak aby se eliminovaly případné keramické vady.

Umyvadla navržená Paolo Ulianenm představují nový typ produktu, který přeměňuje objem pod umyvadlem na univerzální košový kontejner v lakovaném polyuretanu.

Téma štíhlosti úspěšně vstupuje do světa keramických sanitárních přípravků. Kolekce umyvadel a sanitárního zařízení v minimalistickém vzhledu.

Revoluční sprchová vanička s možností přizpůsobení rozměrů podle vašich požadavků. Celá vyrobená z keramiky, s uniformní a lineární estetikou, bez hran a ve velmi tenkém provedení: 2-3 cm.

XL

Tato série vznikla na základě poptávky po mimořádně velkých sanitárních zařízení, která jsou vhodná do velmi prostorných koupelen. Sada toalet a bidetů, která je o 30% větší.