Společnost Azzurra byla založena v roce 1985 ve městě Civita Castellana. Od samého počátku se Azzurra osvědčila jako spolehlivý výrobce sanitární keramiky, jehož firemní kulturu charakterizuje láska a vášeň pro materiály a formy, inovativní výzkumy, řemeslnost, zkušenosti vycházející ze 30-leté tradice v keramickém odvětví, ale také progresivní schopnost předvídat aktuální trendy v oboru a reagovat na potřeby zákazníků s cílem zlepšování kvality života.

Současná podniková struktura, kterou tvoří čtyři rodiny, sahá až do roku 1991. Dnes má společnost zhruba 120 zaměstnanců a rozkládá se na ploše přibližně 30 000 m2. Ročně vyprodukuje zhruba 300 000 výrobků distribuovaných v Itálii a vyvážených do celého světa.

V roce 2007 se Azzurra spojila se společností Angeletti Ruzza Design, která převzala umělecké vedení společnosti s cílem vytvořit tým profesionálů, kteří by změnili image Azzurry a současně rozšířili její výrobu. Tento krok vyústil v novou identitu: Azzurra Riscopri la Purezza (Azzurra Rediscover Purity). Široká a pestrá škála produktů od klasických až po moderní prestižní designy činí z Azzurry opravdu všestrannou společnost v oblasti sanitární keramiky. 

Jako důkaz svého směřování ke zvyšování kvality materiálů, technologických inovací a komunikace získala Azzurra tyto významná mezinárodní ocenění:

  • IF PRODUCT DESIGN AWARD 2009
  • DESIGN PLUS 2009, 2011
  • RED DOT AWARD COMMUNICATION DESIGN 2009
  • Dvakrát GOOD DESIGN AWARDS 2009
  • ADI INDEX 2010
  • Trojnásobná nominace na DESIGNPREIS 2011
  • Čestné uznání COMPASSO D’ORO 2011

V roce 2010 přichází Azzurra s projektem na úsporu vody, aby zajistila neustálý rozvoj a postavila se výzvě budování environmentálně udržitelné budoucnosti. S tímto projektem se Azzurra stala první společností na světě, která vytvořila sanitární keramiku, která je schopná spláchnout neuvěřitelně malým množství vody – pouhými 2,7 litru ve srovnání se standardními 9 litry. Azzurra v současné době aplikuje projekt „Úspora vody“ na všechny své kolekce a vytváří sanitární keramiku, která spotřebuje pouze 3 litry vody.

KOLEKCE SANITÁRNÍ KERAMIKY AZZURRA

Modulární systém, který je multifunkční a praktický-vybaven policemi a úložnými prostory, zrcadlem a praktickým kontejnerem na kolečkách

Kolekce inspirovaná severským designem, skládá se z podlahových nebo nástěnných sanitárních zařízení – umyvadla, wc, volně stojící vany. Celá řada je k dispozici v Colors 1250 °

Kolekce navržená spol. Laudani & Romanelli má daleko od geometrické přísnosti současných sanitárních doplňků. Kolekce je ozdobena klikatými kováními, jemným zužováním a rafinovanými detaily.

Kolekce inspirovaná pohodlím – široké a velkorysé linie. Velký výběr umyvadel v různých velikostech umožňuje více prostorových a distribučních konfigurací.

Keramický integrované umyvadlo, které umožňuje vytvářet projekty na míru jak ve velikosti, tak v provedení. Délka je od 60 do 200 cm – lze individuálně uzpůsobit přímým nebo diagonálním řezem.

Jednotný systém, který je navržen tak, aby se přizpůsobil základním linkám moderního koupelnového nábytku. K dispozici je šest velikostí, které jsou k dispozici s jednoduchým nebo dvojitým

Keramická sprchová vanička se zvýšeným lemem, která pomocí trojrozměrného grafického vzoru plní funkci nejen estetickou, ale i protiskluznou. K dispozici je devět variant velikostí s výškou 4 cm.

Cut

Jedinečný keramický povrch, v 5-ti katalogových formátech, doplněn o verzi, která může být přizpůsobena podle vašich potřeb pomocí pravoúhlých nebo diagonálních řezů.

Keramická umyvadla s rafinovaným designem o minimální tloušťce 3 mm. V souladu s nejnovějšími koupelnovými trendy. Kolekce zahrnuje varianty Circle, Soft a Squared.

Série inspirována praktičností, funkčností a adaptabilitou. Je navržen jako zjednodušená kolekce, skládající se z toalety a bidetu a umyvadel-závěsná na zeď a na podstavci.

Kolekce odhaluje dobře estetickou matici, v tomto konkrétním případě založenou na přepracování geometrického tvaru kužele. Umyvadla mají sochařský charakter, který si vás okamžitě získá.

Podlahové umyvadlo v terakotě navržené spol. Angeletti Ruzza Design neskrývá svou evokující povahu. Jedná se o poctu starověkému materiálu, který evokuje tvar poháru nebo amfory.

Police, zásuvky, držáky na ručníky s industriálním designem navrženým spol. StorageAssociati. Koupelnový nábytek v různých rozměrových variacích, mísení dřeva, železa a keramiky.

Sbírka představující osobní interpretaci Daniela Libeskinda. Série se vyznačuje dynamikou, vytvořenou kroucením, díky kterému vynikne plasticita bílé keramiky.

Série, navržená architektkou Marisou Grifone s klasickým designem inspirovaným minulostí. Nadčasové linie a pohodlné proporce.

Skutečně jedinečné kusy povrchových umyvadel se širokou škálou tvarů a stylů.

Kolekce kohoutků a armatur s designem navrženým Angeletti Ruzza Design. Jedná se o doplněk k naší značce. Tuto kolekci lze kombinovat se všemi sériemi Azzurra.

Kolekce polic, kterou lze přizbůsobit vašim požadavkům. Keramické police, které se vyznačují sníženou tloušťkou – pouhých 2 cm a rafinovanými chromatickými změnami, lze je podle potřeby řezat.

Kolekce inspirována tvarem kmene a navržená Giovanni Levantim. Unikátní kus, který díky menšímu rozměru mycí plochy a větším rozměrům svislé plochy dosahuje efektu kmene stromu.

Série, která interpretuje moderní koupelnu s osobitým stylem. Navrženo duem Angeletti Ruzza Design, inspirováno tekutými formami, které oživují objekty a dodávají jim harmoničnost a funkčnost.

Jak sám název napovídá, jedná se o kolekci, která se hodí k uspokojení požadavků pestré a široké veřejnosti. Obzvláště díky svému designu, který je jednoduchý, ale ne anonymní.

Kolekce, ve které je evokována příď lodi, řada sanitárního zařízení a umyvadel s dynamickým a bezprecedentním designem navrženým Marcem Zitem.

Čtvercové linie, minimální obvodová hrana a tloušťka 3,5 cm jsou parametry, které odlišují tuto sérii od ostatních. Sprchová vanička je vyrobená z jedné části, tak aby se eliminovaly případné keramické vady.

Umyvadla navržená Paolo Ulianenm představují nový typ produktu, který přeměňuje objem pod umyvadlem na univerzální košový kontejner v lakovaném polyuretanu.

Téma štíhlosti úspěšně vstupuje do světa keramických sanitárních přípravků. Kolekce umyvadel a sanitárního zařízení v minimalistickém vzhledu.

Revoluční sprchová vanička s možností přizpůsobení rozměrů podle vašich požadavků. Celá vyrobená z keramiky, s uniformní a lineární estetikou, bez hran a ve velmi tenkém provedení: 2-3 cm.

XL

Tato série vznikla na základě poptávky po mimořádně velkých sanitárních zařízení, která jsou vhodná do velmi prostorných koupelen. Sada toalet a bidetů, která je o 30% větší.