Previous slide
Next slide

Díky celoživotním zkušenostem s výrobou vysoce kvalitního skla a dlaždic spojili Dr. Pino Bisazza a Andrea Di Giuseppe své nejvášnivější a nejoddanější kolegy v roce 2000 do skupiny TREND. Tito vizionářští obchodní vůdci vybudovali společnost s více než 700 zaměstnanci napříč po celém světě. Trend navazuje na prestiž benátské sklářské školy Angela Orsoniho a pro budoucnost vytváří dědictví, které spojuje italskou uměleckou tradici sahající do 19. století, úctu k přírodním zdrojům a inovativní technologie s dynamickou kreativitou nejslavnějších návrhářů, architektů a současných umělců

Od svého založení v roce 2000 se skupina TREND za velmi krátkou dobu stala lídrem ve výrobě vysoce kvalitních materiálů, především mozaiky barevného skla, benátského smaltu a umělých kamenných povrchů. V současné době klade TREND důraz na ekologické postupy, a proto se pyšní hodnocením „zelená společnost“.

 

Kolekce mozaiky Trend

Mozaika složená z čtvercových čipů plovoucího skla, které nejsou úplně ortogonální, vyříznuté diamantem, asi 4 mm tlusté, ve velikostech 10×10, 15×15 a 20×20 mm, s tenkou zlatou nebo stříbrnou fólií aplikovanou epoxidovou pryskyřicí. Povrch produktu může být hladký nebo vlnitý.

Mozaika vyrobena z 95% recyklovaného sintrovaného* skla, obsahující nepravidelné, mírně zaoblené čtvercové čipy o tloušťce 6 mm, ve velikosti 50×50 mm, umístěné na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 318×318 mm, kde jsou čipy asi 3,6 mm od sebe.

 
 
 
 

Sličová mozaika skládající se z čipů vyrobených ze skla smíchaného s granulemi smaltu a/nebo avventuriny (polodrahokam). Aurore je mozaika sestávající z odlepovaných čtvercových čipů – tlustých 4 mm a ve velikostech 20×20 mm – umístěných na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm, ve kterém jsou čipy asi 1,9 mm od sebe.

Sličová mozaika skládající se z obvykle matné glazury, obsahující čipy – tlusté 4 mm s nepravidelným čtvercovým tvarem a ve velikostech 15×15 mm – umístěné na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm a 295×295 mm, ve kterém jsou čipy asi 1,4 mm od sebe. Charakteristikou mozaiky Concerto jsou nepravidelný povrch čipů a nehomogenní barva.

Cromie jsou vytvořeny smísením čipů stejné velikosti z různých M+ materiálů.

Náhodné uspořádání barev a materiálové charakteristiky čipů dodávají odstínům velkou dynamiku v hře odrazů a stínů, lesklých a matných povrchů.

Skleněná mozaika obsahující čipy z kolekcí Colore (Vetrina, Concerto, Perle, Aurore, Tanticolori, Doro), umístěných na skleněné vláknité síti.

Každý modul je postupnou kompozicí smíšených listů, složených z čipů v různých procentech a s náhodným uspořádáním.

Mozaika z plovoucího skla skládající se z čtvercových čipů – tlustých 8 mm, ne zcela pravoúhlých a ve velikostech 23×23 mm – umístěných na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 300×300 mm, ve kterém jsou čipy asi 2 mm od sebe.

Mozaika ze skla a zlata skládající se z čtvercových čipů – tlustých 4 mm, ne zcela pravoúhlých a ve velikostech 10×10, 15×15 a 20×20 mm – s fólií z 24karátového zlata (tenká fólie zlata) aplikovanou, chráněnou vrstvou skla. Čipy jsou umístěny na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm, ve kterém jsou čipy vzdáleny přibližně 0,9, 1,4 a 1,9 mm od sebe, odpovídajícím způsobem.

Mozaika skládající se z listu fólie z nerezové oceli AISI 316 o tloušťce přibližně 0,8 mm, aplikované na porcelánový podklad, tvořící listy tlusté 8 mm, které jsou umístěny na skleněné vláknité síti. Čipy jsou k dispozici ve čtvercových, obdélníkových, šestiúhelníkových a diamantových tvarech.

Mozaika z přírodní perleti složená z čtvercových, ortogonálních destiček – o tloušťce 1,8-2 mm ve velikostech 10×10 mm, 15×15 mm a 20×20 mm – určená výhradně pro obklad. Destičky jsou umístěny na skleněné vláknité síti (s výjimkou Abalone 10×10 mm), aby vytvořily list o rozměrech 300×300 mm.

Sličová mozaika skládající se z obvykle matné glazury, obsahující čipy – tlusté 4 mm s nepravidelným čtvercovým tvarem a ve velikostech 15×15 mm – umístěné na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm a 295×295 mm, ve kterém jsou čipy asi 1,4 mm od sebe.

Sličová mozaika z leštěného skla, skládající se z smaltu s povrchovou duhou, obsahující čipy tlusté 4 mm s nepravidelným čtvercovým tvarem ve velikosti 15×15 mm – umístěné na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm, ve kterém jsou čipy asi 1,4 mm od sebe.

Mozaika ze sličovaného skla s přidanými oxidovými pigmenty, obsahující odlepované čtvercové čipy – tlusté 4 mm a ve velikostech 20×20 mm – umístěné na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm, ve kterém jsou čipy asi 1,9 mm od sebe.

Mozaika z plovoucího skla skládající se z čtvercových čipů – tlustých 4 mm, ne úplně pravoúhlých a ve velikostech 10×10 mm – umístěných na skleněné vláknité síti tak, aby vytvořily list o rozměrech 327×327 mm, ve kterém jsou čipy asi 0,9 mm od sebe.

Cru

Cru je kolekce glazovaného porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní a venkovní obklady podlah a stěn. Má tloušťku 9 mm a je k dispozici ve 4 barvách ve velikostech 60×120 cm a 120×120 cm.

Colombage je mozaika z glazovaného porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní a venkovní obklady podlah a stěn; skládá se z geometrických prvků přilepených na síťku, aby vytvořily moduly o rozměrech 300×300 mm – tlusté 9 mm – a je charakterizována spoji o šířce 5 mm, které definují povrch.

Mikado je sled plných a prázdných prostorů, které spolu komunikují, binární kód hmoty, kde se vnímání povrchu úplně mění v závislosti na barvě spáry.

Cut-up je kolekce plnotělového porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní i venkovní použití jak na podlahy, tak na stěny. Cut-up je dodáván ve předřezaných modulech o tloušťce 8,5 mm a rozměrech 14×42 cm, jejichž povrchy obsahují části s různými texturami.

Mozaika z taveného skla, získaná z objemových desek – tlustých 2-3 mm – vyrobená procesem extruze skla a smaltů. Diamond je mozaika složená z čipů, které jsou ručně vyřezány pomocí diamantového nástroje a poté umístěny na skleněnou vláknitou síť tak, aby vytvořily listy o rozměrech 365×210 mm.

Flicker is a full-body porcelain stoneware mosaic, composed of 20×20 mm chips – 6 mm thick – characterized by a central recess, and mounted on a fibreglass mesh to form 300×300 mm sheets.
Flicker acquires movement thanks to the non directionality of the recessess, which coexists with the regular arrangement of the chips on the sheet.

Mozaika ze skleněné mozaiky, získaná z objemových desek – tlustých 2-3 mm – vyrobená procesem extruze skla a smaltů. Jointed je mozaika složená z čipů, které jsou ručně vyřezány pomocí diamantového nástroje a poté umístěny na skleněnou vláknitou síť tak, aby vytvořily listy o rozměrech 308×308 mm.

Loom je kolekce plnotělového porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní i venkovní použití jak na podlahy, tak na stěny. Loom je dodáván ve předřezaných modulech o tloušťce 8,5 mm a rozměrech 14×70 cm, jejichž povrchy obsahují části s různými texturami.

Mist is a modular mosaic which features two different dimensions of joint. It’s made of float glass rectangular chips in three different sizes with matt finishing, mounted on glass fiber mesh to form a sheet of 300×320 mm. 

Primal je kolekce glazovaného porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní i venkovní použití, má tloušťku 10 mm a je k dispozici ve 5 barvách ve formátu 90×90 cm a 5×30 cm a ve 4 barvách ve formátu 60×120 cm.

Crack! je mozaika z glazovaného porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní i venkovní obklady podlah a stěn, složená z prvků s nepravidelně řezanými hranami, přilepených na skleněnou vláknitou síť tak, aby vytvořily moduly o rozměrech 300×300 mm.

XXL je mozaika z glazovaného porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní i venkovní obklady podlah a stěn, skládající se z obdélníků a tyčí různých velikostí, přilepených na skleněnou vláknitou síť tak, aby vytvořily listy o rozměrech 300×300 mm.

P-saico je projekt vyvinutý Marialaurou Irvine, skládající se z tyčkových fragmentů o velikosti 10×30 mm – tlustých 6 mm – umístěných na skleněnou vláknitou síť v nepravidelných vzorech, aby vytvořily moduly o rozměrech 315×320 mm. Způsob, jakým jsou moduly složeny a vyplňování spár, vytváří současnou verzi benátského Seminata.

Spike je kolekce rectifikovaného glazovaného porcelánového kameniva ve formátu 90×90 cm, vhodná pro vnitřní i venkovní použití, s tloušťkou 10 mm, dostupná ve 4 barvách. Spike je charakterizován povrchem rozděleným do různých částí, z nichž některé mají texturu s millerighe vzorem.

Sticks je kolekce plnotělového porcelánového kameniva vhodná pro vnitřní a venkovní obklady podlah, stěn a dlažby a také pro ponoření (bazény). Sticks je vyroben z desek lisovaného materiálu, které jsou rozřezány do různých velikostí kolekcí, s různými povrchovými úpravami.

 
 

Quilt je vyrobeno jako čtverec z plnotělového porcelánového kameniva o rozměrech 94×94 mm, označen tak, aby bylo možné po vyplnění spárku odtrhnout část od zbytku materiálu. Quilt je k dispozici ve třech základních odstínech a každá barva je k dispozici ve hladké a strukturované (hrubé) variantě.