Inspirativní novinky ze světa keramických dlažeb

ragno_a_mano_002

Letošní Cersaie bylo v Ragno plodné nejen na počet návštěvníků, ale hlavně na nové materiály, kolekce, formáty i inspiraci! Nové kolekce představené výrobcem Ragno jsou charakterizovány především matnými povrchy příjemnými na dotek, teplými pudrovými barvami, reliefními vzory a retro stylem.

Retro styl a malé formáty, to jsou kolekce A_Mano, Ottocento a Eden. Moderní pojetí glazované majoliky představuje kolekce A_mano. Překlad názvu kolekce znamená “rukou” a dekory opravdu působí, jako by byly namalované výtvarnou rukou italského umělce. A_mano je souzněním italské tradice a moderního designu. Kolekce je charakterizována mixem květinových i geometrických dekorů a vyrábí se ve 4 neutrálních barvách. Lineární a jednoduché formy v malém formátu 20×20 cm s glazovaným povrchem najdou uplatnění jako obklad i dlažba nejen v koupelnách, ale i kuchyních. Mohou být použity jak na velké ploše, tak ke zdůraznění menších nik.

Ve stejném formátu se vyrábí i kolekce Ottocento, jenž čerpá inspiraci z cementových dlaždic “cementine” původně vyráběných na přelomu 19. a 20. století. Stejně jako A_Mano nabízí i Ottocento zajímavé dekory (20 různých motivů v teplém a studeném odstínu), které se mohou kombinovat v mixu nebo se aplikují jednotlivě. Ottocento nalezne uplatnění jako obklad i dlažba a to i v zatížených prostorech jako jsou restaurace, bary či obchody.

Poslední novinkou Ragno v retro stylu jsou hexagony Eden. Ragno nyní představením kolekce Eden rozšířilo svou nabídku o vzhled vintage majoliky. Nejednotné barvy a oprýskané rohy vytváří unikátní identitu těchto hexagonů.  Kolekce se vyrábí v 5 příjemných barvách a nabízí také romantické vzory ve dvou barevných tónech.

Do sekce malých formátů přibyla dále kolekce Rock Ground, jedinečná venkovní dlažba inspirovaná kamenem. Její unikátnost tkví především v její síle, vyrábí se v tloušťce 14 mm a její technické specifikace tak dovolují pojízdnost, což umožňuje její využítí nejen na terasy, balkony či chodníky na zahradě, ale i na příjezdové cesty či do garáží. Rock Ground se vyrábí ve třech barevných odstínech ve formátech 20×20 a 20×40 cm, které vyzdvihují variabilitu struktury a barevných tónů.

Podobu kamene nabízí také kolekce Realstone Rain, která čerpá inspiraci z anglického vápence. Originální kámen je charekterizován minimální jednotnou kresbou a rafinovanými barvevnými variacemi v různých tónech šedé. Realstone Rain je k dostání ve 3 přírodních barvách a 2 površích (Soft, Natural), které mezi sebou mohou být kombinovány k vyzdvižení variability a intenzity kresby a odstínů. Tento kámen je dostupný ve 4 velkých formátech, nabízí však také variantu venkovní dlažby v síle 2 cm ve formátu 50×100 cm.

Krásou vzoru kamene byla inspirována obkladová kolekce jménem Ritual. Ragno dokonale reinterpretuje kámen do matného keramického obkladu v čistých uklidňujících barvách s efektem ručního otesávání. Kolekce se vyrábí v jediném formátu 32,5×97,7 cm o síle 6 a 8 mm pro strukturované 3D dekory.

Slim obklady představila značka Ragno také v ještě větším formátu 40×120 cm. Pod názvem Tactile se ukrývá velkoformátový obklad s oblíbeným efektem stěrky. Jedná se o sofistikovanou kombinaci textur, povrchů a barev v matném provedení, která je doplněna o patchwork i 3D dekory.

Poslední a pro mnohé nejzajímavější nově představená kolekce je Patina. Kolekce slinuté dlažby Patina vychází z nejnovějšího trendu originálního moderního vzhledu tradičních materiálů. Patina je unikátní verze keramického povrchu s voskovaným vzhledem inspirující se terakotou a betonem. Nadčasové barvy neutrálních odstínů jsou doplněné o jasné tóny jako červená Marsala. Kolekce se vyrábí ve 4 velkých formátech a nabízí také venkovní alternativu o tloušťce 2 cm a jedinečný formát 80×80 cm.

© Cool Interior • všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby